Pneumatiky Hankook z evropské výroby jako originální příslušenství pro nový Mercedes Benz, třídy E, s nejvyšším stupněm environmentální snášenlivosti

Pneumatiky Hankook z evropské výroby  jako originální příslušenství pro nový  Mercedes Benz, třídy E, s nejvyšším stupněm environmentální snášenlivosti
17.09.2013 09:22

Výrobce prémiových pneumatik Hankook se stává dodavatelem originálního příslušenství pro nový model vozu Mercedes Benz, třídy E od výrobce Daimler AG. Od září se bude prestižní limuzína ve verzi BlueEFFICIENCY s ultra vysokou environmentální snášenlivostí vyrábět na 17palcových pneumatikách moderních Ventus S1 evo² od výrobce Hankook. Vývoj pneumatiky byl zaměřen na vysokou úroveň komfortu jízdy, nízký stupeň emisí hluku, dobrou ovladatelnost a především na nízkou úroveň valivého odporu. Pneumatiky pro automobily Mercedes Benz třídy E se výhradně vyrábí v evropském vysoce moderním výrobním závodu v Maďarsku.

Neu-Isenburg, Německo, 10. září 2013 – výrobce prémiových pneumatik Hankook dále rozšiřuje své portfolio originálního vybavení pro Daimler AG. V rámci spolupráce jako dodavatel dodává do výroby vozů Mercedes Benz třídy E vysoce moderní pneumatiky ze své již několikrát po sobě oceněné série Ventus. Kromě absolutní novinky Mercedes Benz třídy S se bude i tento prvotřídní vysoce komfortní model prestižní stuttgartské značky po aktuálním přepracování konstrukční koncepce vyrábět jako druhý vůz na pneumatikách výrobce Hankook. Mercedes-Benz E 220 BlueTEC ve verzi BlueEFFICIENCY se na celém světě považuje ve své třídě díky svému zařazení do kategorie emisí EU-6 a eficienci výfukových plynů mezi nejčistší vozidla s nejúčinnějším konvenčním pohonem a je exkluzivně vybaven vysoce moderními pneumatikami Ventus S1 evo² výrobce Hankook ve velikosti 225/50 R 17. Pneumatiky pro výrobu tohoto modelu se výhradně vyrábí v evropském vysoce moderním výrobním závodu v Maďarsku.

„Vozidla Mercedes Benz třídy S a třídy E byly ve své generaci automobilů vždy považovány za produkty, určující nové trendy v odvětví. Skutečnost, že oba modely se vyrábí na našich vysoce výkonných pneumatikách Ventus, které dodáváme jako originální příslušenství, jednoznačně prokazuje jak naše schopnosti v oblasti vývoje, tak i vysokou úroveň kvality našich produktů. To mluví pro značku Hankook samo za sebe.“ vysvětluje Jin-Wook Choi, president společnosti Hankook Tire a COO vedení evropské společnosti koncernu. „Náš vysoce moderní produkt Ventus S1 evo² z našeho vývoje splňuje jako pneumatika pro vozy Mercedes Benz třídy E veškeré vysoké normy a požadavky, které inženýři od Daimler AG kladou ohledně bezpečnosti, komfortu a dynamiky jízdy. Dále se nám podařilo posunout laťku při snižování valivého odporu ještě výš.“

Vývojoví inženýři výrobce Hankook se nezaměřili pouze na aspekty bezpečnosti a komfortu jízdy, které jsou pro vozy Mercedes Benz tak typické a mezi které patří spolehlivá manipulace za jízdy, vynikající brzdný výkon a nízké emise hluku. Kromě toho se jim podařilo znatelně snížit valivý odpor. Během testů se produkt Ventus S1 evo² výrazně odlišoval od ostatních ve všech kategoriích. Jedním z důvodů je významné snížení hmotnosti (méně nepružící hmoty) díky aplikaci ocelových drátů s extrémně nízkou hmotností a vysokou životností např. pro vinuté pásy. Jedná se o technologii výrobce Hankook úspěšně aplikovanou např. na pneumatiky DTM.

Navýšením doby mísení při nižších teplotách dochází k významnému navýšení molekulárních spojů a vyššímu stupni počtu vazeb karbonových černých částic s molekulami pryže, ve směsi, která se používá k vytvoření běhounu.  Výsledkem je nižší míra zahřívání pneumatiky během jízdy na vysokou teplotu, což se projevuje pozitivně také na dynamice jízdy a především na valivém odporu a míře opotřebování. Kromě toho má novinka z vývoje styrénový polymer značný podíl na vynikající přilnavosti pneumatiky k vozovce, mimořádném výkonu brzdění a trakce na mokré vozovce.

###

*Technologie Kontrol Technology

Kontrol Technology

Pojem je odvozen z anglických výrazů Kinetic (pro pohyb) a Control (pro ovládání). Technologie Hankook Tire Kontrol Technology ztělesňuje nejlepší možnou míru ovladatelnosti interakce mezi řidičem, vozidlem a vozovkou všemi pneumatikami během jízdy. Kontrol Technology byla zavedena za účelem umožnit řidičům vozidel všechny poskytované výhody nejnovějších technologií pneumatik výrobce Hankook z hlediska bezpečnosti, jízdních vlastností, komfortu a ohleduplnosti životním prostředím.


  Technické vlastnosti pneumatiky Ventus S1 evo² výrobce Hankook 

 1.   Běhoun s vícenásobnými nárazníky, vypracován pro DTM, za účelem rovnoměrného rozložení tlaku na vozovku pro ideální otisk stopy: 

-  Vynikající výkon jízdy při vysoké rychlosti a směrová stabilita

-  Perfektní ovladatelnost jak na mokré tak i suché vozovce.

-  Zvýšený výkon, především při laterálním akvaplaningu. 

    

 

2.   Pro vynikající trakci provedení třívrstvého bloku dle produktů pro DTM:
- Stupňovité uspořádání bloků vnějšího žebra je vypracováno za účelem zvýšení kontaktní plochy vzorku pneumatiky s vozovkou během průběžného opotřebování pneumatiky, což zajišťuje konzistentně vysoký výkon trakce během celé životnosti pneumatiky.

 

3.   Aplikace nejnovější  technologie mísení a zcela nové složení běhounu pro snížený valivý odpor, 

       dynamické vlastnosti řízení a zvýšení brzdného výkonu na mokré vozovce:

-  Prodloužení doby mísení a snížení provozní teploty zvyšuje do značné míry pojivost a

    a cíleně způsobenou vazbu mezi molekulami uhlíku a pryže pro snížení vytváření vysokých teplot

   během jízdy, což se projevuje při vlastnostech řízení a při současném celkovém snížení

   valivého odporu, opotřebení běhounu a opotřebení způsobeného termálním vlivem.

-  Nový polymer s vysokým podílem styrénů zdokonaluje také brzdný výkon pneumatiky na mokré vozovce.

 

4.   Moderní systém chlazení s integrovanými chladicími prvky pro dokonalejší regulaci vznikajících vysokých teplot: 

-  Zvětšením chladicích lamel na dně dezénových drážek pneumatiky dochází k neustálému snižování vznikajících vysokých teplot, což se projevuje lepší jízdní stabilitou a ovladatelností.

-  Dvoustupňové výstupky vytváří chladící mikro-turbulence, což se projevuje ve snižování vytvářených vysokých teplot v ramenní oblasti pneumatiky.

 

 

 

5.   VAI systém (indikátor seřízení geometrie náprav) 

-  Umožňuje řidiči snadný a pohodlný způsob pro kontrolu rovnoměrného opotřebení pneumatiky a stav seřízení geometrie náprav porovnáním opotřebení indikátorů  v ramenních blocích pneumatiky

 


6.   Aerodynamická bočnice s vyrytými písmeny: 

-      Čtverhranné provedení prohlubin snižuje hlučnost a vibrace pro vyšší komfort jízdy.

 

7.   Produktová paleta: 

-   Produktová paleta na jaro 2014 obsahuje rozměry od 16 do 20 palců v profilech 30 až 60 se šířkou běhounu od 205 do 305, určené pro kompaktní vozy s vysokým výkonem, luxusní limuzíny a sportovní vozidla.

 

###

 

O společnosti Hankook Tire

Společnost Hankook Tire patří k celosvětově největším výrobcům pneumatik, zaznamenávající nejrychlejší růst ve svém odvětví. Mezi své produkty řadí inovativní, vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, lehké nákladní automobily, automobily typu SUV a 4x4, nákladní automobily a autobusy, jakož i pro závodní automobily v oblasti motosportu (okruhové závody /závody rallye).

Výrobce Hankook Tire vynakládá  veškeré své úsilí aby poskytoval spotřebitelům nejlepší možnou kvalitu  a jízdní vlastnosti pneumatik a neustále masivně investuje do výzkumu a vývoje, probíhajícího ve vlastních centrech pro výzkum a vývoj, která se nachází v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku. Vývoj pneumatik přizpůsobených pro potřeby Evropského trhu, jakož i produktů určených jako originální vybavení nových automobilů a splňující náročné požadavky vedoucích evropských automobilek, probíhá v regionálním Technickém centru, v Hannoveru, v Německu. Výroba probíhá v nejmodernějším výrobním závodu ve městě Rácalmás, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v červnu 2007 a je dále rozšiřován. Současně více než 2 000 zaměstnanců produkuje přibližně dvanácti miliónům pneumatik ročně, určených pro osobní automobily, automobily typu SUV a nízko-tonážní nákladní automobily. Po dokončení výstavby nejnovějších výrobních kapacit v letech 2014/2015 se produkční kapacity továrny v Maďarsku zvýší na cca 17 miliónů pneumatik ročně.

Hlavní sídlo společnosti Hankook Tire v Evropě se nachází ve městě Neu-Isenburg, poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce provozuje své pobočky v dalších evropských zemích, např. v Německu, ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty Hankook se prodávají přes regionální distributory na dalších lokálních trzích. Výrobce Hankook Tire zaměstnává více než 20 000 zaměstnanců po celém světě, ve více než 180 zemích. Mezinárodní vedoucí výrobci automobilů se spoléhají na pneumatiky značky Hankook, které využívají jako originální obutí nových automobilů. Více než 30 procent globálního prodeje společnosti se vytváří v Evropě a státech SNS.

Více informací je uvedeno na internetových stránkáchwww.hankooktire-press.com nebo

www.hankooktire-eu.com

 

Kontakty:

Hankook Tire Europe GmbH | Siemensstr. 5a, 63263 Neu-Isenburg | Německo

 

Felix Kinzer 

Direktor Public Relations

Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 170

f.kinzer@hankookreifen.de

Susanne Baun 

Public Relations Europe

Fon: +49 (0) 6102 8149 – 172

s.baun@hankookreifen.de

 

Astrid Buschhoff 

Public Relations Europe

Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 171

a.buschhoff@hankookreifen.de

 

Hankook - driving emotions