Nová, vysoce výkonná pneumatika Dynapro HP2 výrobce Hankook pro vozy typu SUV

Nová, vysoce výkonná pneumatika Dynapro HP2 výrobce Hankook pro vozy typu SUV
22.04.2013 09:25

Na jaře roku 2013 společnost Hankook Tire představuje novou vysoce výkonnou letní pneumatiku pro stále populárnější vozidla kategorie SUV. Při vývoji  pneumatiky Dynapro HP2 se Hankook zaměřil především na vlastnosti pro silniční provoz, takže pneumatika splňuje náročné požadavky na valivý odpor a emise hluku, které se uplatňují v segmentu vozů typu SUV. Zvláště vysoká pozornost byla věnována přilnavosti na mokré vozovce a dobré úrovni ovladatelnosti. Nový produkt Dynapro HP2, je určen jak pro dodávky originálního vybavení nových vozidel, tak i pro náhradní spotřebu a dodává v rozměrech od 15" do 19",  a je k dispozici také se zvýšenou nosností s označením XL.

Neu-Isenburg, Německo, 28. března 2013 – Výrobce prémiových pneumatik Hankook uvádí na jaře 2013 na trh vysoce výkonnou pneumatiku pro vozy typu SUV, která je výsledkem nejnovějšího vývoje. Nová pneumatika Dynapro HP2 je určena do silničního provozu pro stále více populární a úspěšná vozidla typu SUV. Vývoj pneumatiky Dynapro HP2 výrobce Hankook zaměřil na vozidla s pohonem všech čtyř kol a kromě toho pneumatika splňuje náročné požadavky na valivý odpor a emise hluku, které se uplatňují v segmentu vozů typu SUV.

Úroveň hlučnosti pneumatiky Dynapro HP2 bylo možné snížit na průměrnou hodnotu čtyř procent v porovnání s předchozím modelem, například prodloužením drážek bloků ramen do boční stěny. To má také pozitivní vliv na celkový komfort jízdy.

Jako vždy, výrobce Hankook zaměřil během vývoje pneumatiky Dynapro HP2 obzvlášť vysokou pozornost na bezpečnost jízdy. Aplikovaná plnně siliková běhounová směs, společně s nových provedením dezénu, který byl optimalizován až na úroveň jednotlivých bloků, přinášejí výrazné zdokonalení jak přilnavosti na mokré vozovce (o osm procent), tak i ovladatelnosti.

Kromě toho široké bloky společně s obzvlášť širokými konturami dezénu zaručují velmi rovnoměrné rozložení tlaku na vozovku. Což vede nejen ke značnému zlepšení brzdných vlastností na suché vozovce (o čtyři procenta), ale také k optimalizaci ovladatelnosti a k prodloužení celkové životnosti pneumatiky. Výrazně zesílená kostra pneumatiky společně s robustním provedením středového bloku, zaručují precizní ovládání a velmi dobou odezvu řízení při vysokých rychlostech.

Kolekce pneumatik, určených jak pro originální výbavu nových automobilů, tak i pro náhradní spotřebu se dodává ve všech hlavních rozměrech pro tento segment vozidel, počínaje kompaktními vozidly až po luxusní modely vozů SUV.

Kontrol Technology

Pojem je odvozen z anglických výrazů Kinetic (pro pohyb) a Control (pro ovládání). Technologie Hankook Tire Kontrol Technology ztělesňuje nejlepší možnou míru ovladatelnosti interakce mezi řidičem, vozidlem a vozovkou všemi pneumatikami během jízdy. Kontrol Technology byla zavedena za účelem umožnit řidičům vozidel všechny poskytované výhody nejnovějších technologií pneumatik výrobce Hankook z hlediska bezpečnosti, jízdních vlastností, komfortu a ohleduplnosti životním prostředím.

Kontrol

 

Technické funkce pneumatiky Hankook Dynapro HP2

1.    Moderní dezénem a nejnovější konstrukce a směs  pro komfortní, avšak bezpečné chování během jízdy: 

-   Plně siliková směs pro vysokou přilnavost na mokré vozovce a snížený valivý odpor.

-   Provedení s velmi širokými bloky pro precizní chování během jízdy jak na mokré, tak i na suché vozovce.

-   Dvojitý nekonečný návin pásů pro stabilní konturu pneumatiky, také při vysoké zátěži.

-   Rozšířená běžná plocha pneumatiky pro vysokou přilnavost a brzdný výkon, jakož i pro delší životnost.

Dynapro HP2              Dynapro HP2

2.     Stabilní střední žebro pro precizní chování během jízdy:
-  Stabilní střední žebro zaručuje vysoký stupeň stability u a preciznosti řízení pro komfortní a bezpečnou jízdu také při vysokých rychlostech.

Dynapro HP2   Dynapro HP2

3.     Vysoký stupeň přilnavosti a zvýšená odolnost vůči aqaplaningu díky další optimalizaci provedení dezénu běhounu: 

         -  Široké obvodové drážky pro značné zdokonalení řízení na mokré vozovce a pro lepší přilnavost při zatáčení na mokré vozovce.

         -  Příčné lamely, optimalizované pro rychlejší odvod vody z hlavních obvodových drážek.

Dynapro HP2      Dynapro HP2

                                   

4.    Rovnoměrné rozložení tlaku na vozovku a vysoká míra tuhosti bloků běhounu:

-   Precizní chování během jízdy také při vysokém zatížení.

Dynapro HP2     Dynapro HP2

                       

5.    Snížená míra hlučnosti - konstrukce dezénových bloků v oblasti ramen:

-   Díky tak zvaným „tlumícím lamelám“ dochází k snížení hlučnosti pneumatiky Dynapro HP2 až o 4 % v porovnání a předchozím produktem.

Dynapro HP2

          

6.    Rozměrová škála

- Všechny hlavní rozměry od 15" do 19" s rychlostními indexy T, především H a V pro vozidla počínaje kompaktními vozy až po luxusní vozy typu SUV, většina rozměrů dostupná také v zesíleném provedení XL.

 

O společnosti Hankook Tire

Společnost Hankook Tire patří k celosvětově největším výrobcům pneumatik, zaznamenávající nejrychlejší růst ve svém odvětví. Mezi své produkty řadí inovativní, vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, nízko-tonážní nákladní automobily, automobily typu SUV a RV, nákladní automobily a autobusy, jakož i pro závodní automobily v oblasti motosportu (okruhové závody /závody rallye).

Se záměrem vynakládat veškeré své úsilí za účelem poskytovat spotřebitelům nejlepší možnou kvalitu a spokojenost s jízdou výrobce Hankook Tire neustále investuje do výzkumu a vývoje, probíhajících ve vlastních centrech pro výzkum a vývoj, která se nachází v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku. Vývoj ohledně řešení provedení pneumatik, šitých na míru pro Evropské trhy, jakož i produktů určených jako originální vybavení pro výrobu automobilů a splňující náročné požadavky vedoucích evropských značek, probíhá v regionálním Technickém centru, v Hannoveru, v Německu. Výroba probíhá v nejmodernějším výrobním závodu ve městě Rácalmás, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v červnu 2007. Více než 2 000 zaměstnanců působí při denní produkci 34 000 pneumatik (což odpovídá dvanácti miliónům pneumatik ročně) pro osobní automobily, automobily typu SUV a nízko-tonážní nákladní automobily.

Hlavní sídlo společnosti Hankook Tire v Evropě se nachází ve městě Neu-Isenburg, poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce provozuje své pobočky v dalších evropských zemích, např. v Německu, ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty Hankook se prodávají přes regionální distributory na dalších lokálních trzích. Výrobce Hankook Tire zaměstnává přibližně 18 000 zaměstnanců po celém světě, ve víc než 180 zemích. Mezinárodní vedoucí výrobci automobilů se spoléhají na pneumatiky značky Hankook, které řadí do svého sortimentu náhradních dílů. Více než 30 procent globálního prodeje společnosti se vytváří v Evropě a státech SNS.

Více informací je uvedeno na internetových stránkách www.hankooktire-press.com nebo www.hankooktire-eu.com

Kontakty:

Hankook Tire Europe GmbH | Siemensstr. 5a, 63263 Neu-Isenburg | Německo

Felix Kinzer

Direktor Public Relations

Tel.: +49 (0) 61 02 8149 – 170

f.kinzer@hankookreifen.de

Susanne Baun

Public Relations Europe

Tel.: +49 (0) 6102 8149 – 172

s.baun@hankookreifen.de

Stefanie Weinelt

Public Relations Europe

Tel.: +49 (0) 61 02 8149 – 171

s.weinelt@hankookreifen.de

Hankook - driving emotions