Maďarsko rozšiřuje výrobní kapacitu. Hankook Tire zvyšuje výrobní kapacitu ve své Maďarské továrně.

Maďarsko rozšiřuje výrobní kapacitu. Hankook Tire zvyšuje výrobní kapacitu ve své Maďarské továrně.
16.11.2011 11:37
  • Z nové výrobní linky, postavené v rámci druhé fáze investic ve výši 230 milionů €, vyjely první pneumatiky
  • Slavnostní otevření nových výrobních jednotek posílí evropský objem výroby
  • Investice do závodu Rácalmás vytvoří přes 700 nových pracovních míst
  • Hankook posiluje své UHP a LTR produktové portfolio

Maďarsko, Rácalmás, 17. říjen 2010 - Hankook Tire, v současné době sedmý největší a jeden z nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik na světě, oznámil, že nová část maďarské továrny v Rácalmás zahájila svůj provoz s předstihem. Druhá fáze výstavby továrny začala v září 2009 a již v druhé polovině roku 2011 se počítá s tím, že továrna zcela využije svou výrobní kapacitu. Podle plánů by továrna měla dosáhnout velikosti 58 000 m2 a měla by být schopna vyrobit 16 až 17 tisíc pneumatik denně při denní výrobě s celkovou kapacitou závodu 34-35 tisíc pneumatik.

Poptávka po Hankook pneumatikách se neustále a dramaticky zvyšuje po celém světě a také zejména v Evropě. Tento nárůst poptávky umožnil firmě Hankook Tire investovat dalších 230 milionů € do své nové výrobní linky v Maďarsku – celkové investice do závodu činily 550 milionů €. Po dokončení druhé fáze investičního řízení, továrna v Maďarsku zdvojnásobí svou současnou kapacitu výroby až na 12 milionů vyrobených pneumatik Hankook za rok.

V souladu s dynamickým růstem společnosti bude Maďarská továrna v roce 2010 a 2011 najímat 700 nových zaměstnanců. Investice budou vkládány především do vzdělání nové generace odborných pracovníků a k vyškolení potřebných kvalifikovaných pracovníků - skrze nabídku vládou akreditovaných odborných kurzů pro výrobce pneumatik by firma chtěla dosáhnout získání zkušených a kvalifikovaných pracovníků. Maďarská továrna také spolupracuje s maďarským úřadem práce, který pořádá speciální kurz, po jehož ukončení budou mít všichni účastníci automaticky nárok na zaměstnání v továrně Hankook.

"Díky rozšíření a zvýšení investic do naší ultra-moderní továrny v Maďarsku, můžeme uspokojit naše zákazníky na mnohem vyšší úrovni, což nám také umožňuje nastavit nejvyšší standardy kvality. Jsme rádi, že výstavba a přípravy nové výrobní jednotky pokračují velmi dobře, což nám umožňuje zahájit provoz dříve, než bylo plánováno," řekl Sang II Lee, generální ředitel společnosti Hankook Maďarsko.

V reakci na zvyšující se poptávku po zimních pneumatikách v této sezoně a celkový nedostatek těchto produktů na trhu, se nová továrna v současné době zaměřuje na výrobu zimních a stejně tak i celoročních pneumatik. Výrobní portfolio zahrnuje nejoblíbenější pneumatiku- Hankook W440 zimní pneumatika Icebear, které bylo uděleno vyznamenání velmi doporučeníhodné" od německého ADAC automobilového klubu. V této továrně se bude rovněž vyrábět i trojnásobný vítěz největšího německého motoristického magazínu Auto Bild - úspěšný Hankook Optimo4S.

Vzhledem k rostoucí poptávce od výrobců automobilů (prvovýbavy) a zákazníků v Evropě, bude nová výrobní jednotka hrát klíčovou roli v budoucí strategii společnosti Hankook, zejména ve zpracovatelském průmyslu UHP pneumatik pro osobní automobily a pneumatik s run-flat systémem, pro které je nová továrna vybavena speciální technologií – dělení surové pryže pod speciálním úhlem. Jakmile bude v příštím roce dosaženo plné výrobní kapacity, továrna v Rácalmás dále rozšíří své výrobní portfolio na více než 500 různých specifikací pneumatik.

Hankook - driving emotions