Hankook vítězem nezávislého testu pneumatik s ekonomickým provozem

Hankook vítězem nezávislého testu pneumatik s ekonomickým provozem
17.04.2012 00:00

Londýn - Britská asociace spotřebitelů ve své publikaci Which? uvádí, že pneumatiky s ekonomickým provozem mohou ušetřit motoristům až 6 procent jejich výdajů za pohonné hmoty.

Tato publikace, která je považovaná za jedinou nezávislou agenturu testující pneumatiky ve Velké Británii dodává, že udržování pneumatik nahuštěných může ušetřit dalších až 10 procent nákladů za pohonné hmoty.

V testu byl použit nejrozšířenější rozměr pneumatik 205/55 R16V na Peugeotu 308. Byl naměřen nárůst ve spotřebě paliva o 3 % při snížení tlaku v pneumatice o jeden bar. Drastická změna nastala v horší ovladatelnosti a brzdění. Správný tlak v pneumatice se tak projevil jako kritický pro bezpečnou jízdu.

Which? dodává: „Vaše volba pneumatik má velký vliv na spotřebu paliva - proto je důležité vybrat si od začátku ty správné pneumatiky a provádět správnou údržbu.“ Pirelli's Cinturato P7s a Hankook Kinergy Eco K425 mají nejlepší výsledky ve spotřebě paliva. Obě pneumatiky porazily v měření valivého odporu velká jména, které jsou Continental PremiumContact 5, Goodyear OptiGrip a Bridgestone Turanza T001.

Testovací skupina dodává „Pirelli i Hankook mají naměřený vynikající valivý odpor o 6 % lepší než nejhorší pneumatiky v našem testu, což jsou Nexen N8000. Při dnešních cenách pohonných hmot to znamená významnou úsporu.

Hankook - driving emotions