Hankook Tire dosahuje rekordních výsledků v globálním prodeji za rok 2012

Hankook Tire dosahuje rekordních výsledků v globálním prodeji za rok 2012
12.02.2013 10:52
  • Záznamy výsledků globálníhoprodeje společnosti Hankook Tire za rok 2012, dosahují 4,97 miliard EUR (KRW 7,029 miliard KRW) za rok 2012
  • Neustálý růst obratu přetrvává v důsledku vysoké poptávky v segmentu UHP pneumatik a rozšíření portfólia v oblasti prémiových OE dodávek.

Seoul, Korea/Neu-Isenburg, Německo, 7. února 2013 – Prémiový výrobce pneumatik Hankook dnes oznámil své finanční výsledky za fiskální rok 2012, které zaznamenávají výjimečný rekordní výsledek ve výši EUR 4,97 miliard (7,029 miliard KRW), což v porovnání s loňským rokem znamená nárůst o 8,3%. Provozní profit společnosti za stejný fiskální rok také vykazuje značný růst na EUR 645,6 miliónů (KRW 912,9 miliard), což v porovnání s loňským rokem znamená nárůst o 57,9%.

Přes globálně stagnující ekonomickou situaci během roku 2012, doprovázenou finanční krizí eurozóny, se výrobci pneumatik Hankook Tire podařilo dosáhnout rekordních výsledků v globálním prodeji, které se do značné míry připisují prudkému navýšení prodeje ultra vysoce výkonných pneumatik typu UHP, jakož i uzavření dodavatelských smluv o originálním vybavení s dalšími prémiovými výrobci automobilů.

Poptávka po UHP pneumatikách Hankook navazuje na další sérii úspěchů v oblasti příslušného globálního prodeje a stává se podstatou pro zdravý růst o 30,2 % v porovnání s loňským rokem. Především prodej na nově vznikajících trzích, včetně Ruska/SNS a Latinské Americe, vykazuje celkový nárůst na 86,5% v porovnání s loňským rokem.

Také rozšiřování portfólia originálního výbavy (OE) o nové produkty, doprovázené uzavřením dodavatelských smluv s dalšími prémiovými výrobci automobilů se značně projevuje na dosažených výsledcích prodeje. Prodej na základě dodavatelských smluv s globálními prémiovými výrobci automobilů zvýšil skokově o 27,6% v porovnání s loňským rokem. Největší podíl dodávek OE UHP pneumatik přímo do originální výbavy zaznamenává produkce BMW nové 1. a 3. série, vozů Lincoln MKZ, jakož i výrobců Audi, Volkswagen a vybraných značek vozů Chrysler. V Číně se dodávky originálního příslušenství výrobci Audi v porovnání s loňským rokem zdvojnásobily a zaznamenávají nárůst o 156%.

Neustálý růst prodeje v UHP segmentu prokazuje vynikající kvalitu produktů Hankook, spočívající na progresivní a moderní technologii a silném aktivním zázemí v oblasti výzkumu a vývoje. Povědomí o značce Hankook a jejich vynikající kvalitu a výkon v segmentu UHP potvrzuje  exkluzivní sponzoring na nejvýznamnějších automobilových závodech v Evropě, mezi které patří například světově renomovaný DTM (Detusche Tourenwagen Masters), který se pořádá v Německu. Značné zkušenosti a technologické know-how, získané při vývoji závodních pneumatik určené pro různé akce v oblasti motosportu, jsou významnou podstatou pro prudký rozvoj kvality produktů Hankook, což vede k zdokonalení hodnoty značky jako prémiového výrobce pneumatik.

„Nezávisle na stagnující globální ekonomického situaci se nám podařilo udržet trend neustálého růstu v roce 2012 a to díky tomu, že neoblomě klademe naše priority dodávat všem zákazníkům po celém světě pneumatiky v té nejvyšší kvalitě s odpovídajícím výkonem,“ prohlásil Mr. Seung Hwa Suh, vice-předseda a CEO společnosti Hankook Tire. Poté dodal, „Nadále budeme pokračovat v našich agresivních investicích v oblasti výzkumu a vývoje a zdokonalování povědomí o produktech Hankook, za účelem posilování pozice značky na trhu jako prémiové značky a abychom si připravili cestu se v roce 2014 dostat mezi prvních pět globálních výrobců pneumatik.“

V roce 2013 bude výrobce pneumatik Hankook Tire překonávat nadále pokračující nepříznivou globální ekonomickou situaci svým proaktivním působením na nových trzích, kde prodej automobilů zaznamenává značný růst, jakož i na zavedených trzích ekonomicky vyspělých trzích, kde se zaznamenává růst v segmentů prodeje pneumatik pro náhradních potřebu (RE).

###

Konsolidované finanční výsledky za fiskální rok 2012 v porovnání s rokem 2011

 

(jednotka: miliarda KRW)

FR 2011

FR 2012

 Porovnání s loňským rokem v %

Prodej

6 489,0

7 029,1

 +8,3%

Provozní zisk

578,1

912,9

 +57,9%

 

(jednotka: milión USD)

FR 2011

FR 2012

Prodej

5 667,2

6 442,8

Provozní zisk

504,9

836,8

 

(jednotka: milión EUR)

FR 2011

FR 2012

Prodej

4 205,4

4 971,1

Provozní zisk

374,7

645,6

* směnný kurz

 

FR 2011

FR 2012

USD/KRW

1 145

1 091

EUR/KRW

1 543

1 414

 ###

O společnosti Hankook Tire

Společnost Hankook Tire patří k celosvětově největším výrobcům pneumatik, zaznamenávající nejrychlejší růst ve svém odvětví. Mezi své produkty řadí inovativní, vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, nízko-tonážní nákladní automobily, automobily typu SUV a RV, nákladní automobily a autobusy, jakož i pro závodní automobily v oblasti motosportu (okruhové závody /závody rallye).

Se záměrem vynakládat veškeré své úsilí za účelem poskytovat spotřebitelům nejlepší možnou kvalitu a spokojenost s jízdou výrobce Hankook Tire neustále investuje do výzkumu a vývoje, probíhajících ve vlastních centrech pro výzkum a vývoj, která se nachází v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku. Vývoj ohledně řešení provedení pneumatik, šitých na míru pro Evropské trhy, jakož i produktů určených jako originální vybavení pro výrobu automobilů a splňující náročné požadavky vedoucích evropských značek, probíhá v regionálním Technickém centru, v Hannoveru, v Německu. Výroba probíhá v nejmodernějším výrobním závodu ve městě Rácalmás, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v červnu 2007. Více než 2 000 zaměstnanců působí při denní produkci 34 000 pneumatik (což odpovídá dvanácti miliónům pneumatik ročně) pro osobní automobily, automobily typu SUV a nízko-tonážní nákladní automobily.

Hlavní sídlo společnosti Hankook Tire v Evropě se nachází ve městě Neu-Isenburg, poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce provozuje své pobočky v dalších evropských zemích, např. v Německu, ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty Hankook se prodávají přes regionální distributory na dalších lokálních trzích. Výrobce Hankook Tire zaměstnává přibližně 18 000 zaměstnanců po celém světě, ve víc než 180 zemích. Mezinárodní vedoucí výrobci automobilů se spoléhají na pneumatiky značky Hankook, které řadí do svého sortimentu náhradních dílů. Více než 30 procent globálního prodeje společnosti se vytváří v Evropě a státech SNS.

Více informací je uvedeno na internetových stránkách www.hankooktire-press.com nebo www.hankooktire-eu.com

Kontakty:

Hankook Tire Europe GmbH | Siemensstr. 5a, 63263 Neu-Isenburg | Německo

Felix Kinzer
Direktor Public Relations
Tel.: +49 (0) 61 02 8149 – 170
f.kinzer@hankookreifen.de

Susanne Baun
Public Relations Europe
Tel.: +49 (0) 6102 8149 – 172
s.baun@hankookreifen.de

Stefanie Weinelt
Public Relations Europe
Tel.: +49 (0) 61 02 8149 – 171
s.weinelt@hankookreifen.de

Hankook - driving emotions