Hankook Tire a organizace DTM s předstihem prodlužují oficiální spolupráci v oblasti dodávek závodních pneumatik

Hankook Tire a organizace DTM s předstihem prodlužují oficiální spolupráci v oblasti dodávek závodních pneumatik
06.06.2013 08:21

Hankook opět potvrzen jako oficiální dodavatel pneumatik na závody DTM. Světově proslulé závody cestovních vozů, konající se v Evropě, se budou počínaje rokem 2014 nadále spoléhat na vynikající technologii pneumatik Hankook po dobu dalších tří let.  Předčasné prodloužení kontraktu o partnerské spolupráci znamená pro výrobce Hankook další upevnění pozice a zlepšení image značky jako prémiové závodní pneumatiky. Úspěšné navázání na stávající spolupráci proběhne ve znamení zavedení nového typu pneumatik počínaje rokem 2013, čímž výrobce prokazuje svoji špičkovou technologickou úroveň.

Seoul, Korea / Neu-Isenburg, Německo, 14. května 2013 – Výrobce prémiových pneumatik Hankook a DTM dnes oznámili úspěšné prodloužení oficiálního partnerství v oblasti dodávky pneumatik a to dříve, než bylo plánováno. Během světoznámých závodů cestovních vozů, které se pořádají v Evropě,  se budou nadále používat sportovní pneumatiky série Ventus výrobce Hankook minimálně do konce roku 2016. Pořadatelé se spoléhají na vynikající technologii pneumatik výrobce Hankook Tire.

„Dobře promyšlené a neměnitelné předpisy, profesionální přístup k věci a spolehlivý management, spočívající na mnohaletých zkušenostech, byly vždy úspěšnou podstatou pro konání úspěšných automobilových závodů,“ říká pan Hyun Bum Cho, president a CMO/CCMO u společnosti Hankook Tire. „DTM je jedním z nejoblíbenějších a velmi dobře organizovaných automobilových závodů, který sám o sobě se stal ideálním prostředím, ve kterém výrobce Hankook mohl představit svoji progresivní a futuristickou technologii závodních pneumatik a to již od počátku navázání spolupráce. Z tohoto důvodu nikdo nezpochybňoval předčasné prodloužení spolupráce DTM s námi jako s exkluzivním dodavatelem pneumatik.

„Spolupráce s výrobcem Hankook během prvních dvou let našeho partnerství nás absolutně přesvědčila o vysoké úrovni poskytovaných produktů a služeb. Z tohoto důvodu jsme chtěli v úspěšné spolupráci pokračovat také po uplynutí roku 2013. Předčasné prodloužení smlouvy má logické důsledky,“ říká Hans Werner Aufrecht, předseda představenstva vlastníků práv DTM a propagátor ITR, e.V.

Kromě sérií pneumatik, běžně dodávaných na závody DTM v předchozích letech, začne výrobce Hankook počínaje rokem 2013 dodávat také alternativní pneumatiky na závodní tratě. Od nových předpisů si slibujeme další přínos a nadšení do nové sezóny DTM. Řidiči závodních vozidel DTM budou jezdit na vysoce spolehlivých a proslulých pneumatikách Ventus , tvořící základní sérii závodních pneumatik výrobce Hankook, jakož i na nových typech pneumatik Ventus s vysokým stupněm přilnavosti k vozovce, které se během každého závodu stanou alternativním doplňkem, umožňujícího další možnosti závodní strategie pro strhující a napínavé momenty.

„Díky novému alternativnímu typu pneumatiky, exkluzivně určenému pro závody DTM, můžeme opět prokázat výkon našich moderních produktů v jedinečném prostředí - v podobě obutí závodních vozů DTM a za účasti prémiových výrobců automobilů Audi, BMW a Mercedes-Benz,“ dodal pan Cho.

„S nadšením očekáváme, jak nová alternativní pneumatika v této sezóně obstojí. Během závodů se budou nyní používat dvě odlišné směsy pneumatik, díky tomu se můžeme těšit na více akčních momentů na závodní trati a více možností pro předjíždění. „Velký Dík“ bych chtěl vyslovit vývojářským inženýrům výrobce Hankook, kteří svoji náročnou úlohu, tj. realizovat vývoj pneumatiky dle našich požadavků, zvládli absolutně na jedničku. Výsledkem je pneumatika, která umožňuje dosahovat zrychlení v závodních kolech v krátkém omezeném čase a poté uvolněnější jízdu.“,  poznamenal pan Aufrecht.

DTM se celosvětově řadí mezi nejoblíbenější prvotřídní akce v oblasti motorsportu, těší se zájmu tisíců diváků přímo v místě dění a vykazuje televizní přenosy do více než 175 zemí světa. Prodloužení spolupráce v rámci seriálu DTM znamená pro Hankook Tire další upevnění pozice značky jako výrobce prémiových produktů na globálních autombilních trzích. Od roku 1992 se Hankook začal angažovat v globálních automobilových závodech té nejvyšší třídy. Díky rozsáhlému technologickému know-how, vypracovaném za posledních deset let, výrobce Hankook Tire neustále pracuje na budování svého produktového image jako prémiové značky v podobě spoluúčasti na rozmanitých šampionátech automobilových závodů. Kromě DTM se také jedná o italské velmi oblíbené závody Superstars, švédské závody TTA Racing Elite league, evropský šampionát FIA Formule 3,  vytrvalostní závody po 24h v Le mans a na okruhu Nürburgring či na mistrovství světa juniorů FIA WRC.

Fotografie: 

Pan Hans Werner Aufrecht, předseda představenstva ITR e.V., zastřešující organizace závodů DTM (vpravo) a pan  Hyun Bum Cho, president a Chief Marketing Officer/Chief Corporate Management Officer společnosti Hankook Tire Co., Ltd. potvrzují uzavření dodavatelské smlouvy o prodloužení spolupráce v oblasti dodávek závodních pneumatik na závody DTM v dalších třech letech..

 

O společnosti Hankook Tire

Společnost Hankook Tire patří k celosvětově největším výrobcům pneumatik, zaznamenávající nejrychlejší růst ve svém odvětví. Mezi své produkty řadí inovativní, vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, lehké nákladní automobily, automobily typu SUV a 4x4, nákladní automobily a autobusy, jakož i pro závodní automobily v oblasti motosportu (okruhové závody /závody rallye).

Výrobce Hankook Tire vynakládá  veškeré své úsilí aby poskytoval spotřebitelům nejlepší možnou kvalitu a jízdní vlastnosti pneumatik aneustále masivně investuje do výzkumu a vývoje, probíhajícího ve vlastních centrech pro výzkum a vývoj, která se nachází v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku. Vývoj pneumatik přizpůsobených pro potřeby Evropského trhu, jakož i produktů určených jako originální vybavení nových automobilů a splňující náročné požadavky vedoucích evropských automobilek, probíhá v regionálním Technickém centru, v Hannoveru, v Německu. Výroba probíhá v nejmodernějším výrobním závodu ve městě Rácalmás, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v červnu 2008. Více než 2 000 zaměstnanců působí při denní produkci 34 000 pneumatik (což odpovídá dvanácti miliónům pneumatik ročně) pro osobní automobily, automobily typu SUV a nízko-tonážní nákladní automobily.

Hlavní sídlo společnosti Hankook Tire v Evropě se nachází ve městě Neu-Isenburg, poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce provozuje své pobočky v dalších evropských zemích, např. v Německu, ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty Hankook se prodávají přes regionální distributory na dalších lokálních trzích. Výrobce Hankook Tire zaměstnává přes 20 000 zaměstnanců po celém světě, ve víc než 180 zemích. Mezinárodní vedoucí výrobci automobilů se spoléhají na pneumatiky značky Hankook, které využívají jako originální obutí nových automobilů. Více než 30 procent globálního prodeje společnosti se vytváří v Evropě a státech SNS.

Více informací je uvedeno na internetových stránkáchwww.hankooktire-press.com nebo

www.hankooktire-eu.com

Kontakty:

Hankook Tire Europe GmbH | Siemensstr. 5a, 63263 Neu-Isenburg | Německo

 

Felix Kinzer

Direktor Public Relations

Tel.: +49 (0) 61 02 8149 – 170

f.kinzer@hankookreifen.de

Susanne Baun

Public Relations Europe

Tel.: +49 (0) 6102 8149 – 172

s.baun@hankookreifen.de

Stefanie Weinelt

Public Relations Europe

Tel.: +49 (0) 61 02 8149 – 171

s.weinelt@hankookreifen.de

Hankook - driving emotions