Hankook pneumatiky pro DTM. Od roku 2011 bude DTM používat výhradně Hankook pneumatiky.

Hankook pneumatiky pro DTM. Od roku 2011 bude DTM používat výhradně Hankook pneumatiky.
16.11.2011 11:24
 • Tříletý kontrakt tvoří základ budoucích aktivit firmy Hankook v oblasti motosportu
 • Závodní pneumatiky Ventus dosáhli špičkového výkonu brzy po začátku zkušební fáze
 • Firemní slogan firmy Hankook ‘Driving Emotion’ je novým motem pro fanoušky DTM

Neu-Isenburg, Německo, 17. Leden 2011 – S okamžitou platností se pneumatiky Hankook stávají výhradním dodavatelem pneu pro mezinárodní cestovní vozy závodní série DTM. Hankook nedávno podepsal smlouvu s DTM, kterou zastřešuje organizace ITR a smlouva je prozatím uzavřena s platností na tři roky. Smlouva bere v úvahu stávající soubory pravidel a předpisů, které platí do konce roku 2011, přičemž její budoucí verze, která se použije od roku 2012, bude zahrnovat dodávky vybavení nejen pro stávající týmy Audi a Mercedes-Benz , ale i pro další výrobce vozidel (od roku 2012 jím bude BMW). Toto exkluzivní partnerství s nejoblíbenější mezinárodní sérií cestovní vozů předznamenává novou éru v činnosti motosportu pro firmu Hankok, sedmého největšího výrobce pneumatik na světě. V posledních letech se společnost Hankook zaměřila především na motosportovní aktivity v jízdách na dlouhou trať, na své obrovské úspěchy ve velkolepých závodech, včetně 24-hodinové klasiky v Le Mans a na Nürburgringu. Od této chvíle bude DTM tvořit jádro mezinárodních aktivit sportovní divize Hankooku.

Jin-Wook Choi, výkonný vice-prezident a evropský šéf společnosti Hankook k tomu říká: "DTM je jedním z nejvíce profesionálních závodních sérií v okolí. Spolu s Audi a Mercedes-Benz, nejúspěšnějšími světovými výrobci prémiových vozů, DTM představuje top-úroveň mezinárodního motoristického sportu. To je důvod, proč jsme velmi vděčni za důvěru a jistotu, že organizátoři akcí, výrobci vozidel a týmy používají nás a naší značku, a jsme hrdí, že jsme byli vybráni jako výhradní partner a dodavatel pneumatik pro nadcházející roky. Nyní budeme soustředit veškeré naše úsilí na přenesení našeho motta ‘Driving Emotion’ do podvědomí i globálních fanoušků DTM a také na prokázání špičkové kvality našich produktů.

Hans Werner Aufrecht, první předseda představenstva ITR (promotér šampionátu, držitel obchodních práv a propagátor): “Jsme velice šťastni za dlouhodobé partnerství s výrobcem prémiových pneumatik Hankook. V průběhu jednání a před podpisem oficiální smlouvy vyšlo najevo, že jsme měli tu čest s velice motivovanými osobami pracujícími pro společnost Hankook. Výkon závodních pneumatik nás o tom také ihned přesvědčil. Osobně jsem rád, že jsme našli další mezinárodní firemní skupinu, která je ochotná a schopná udržet naše vysoké tempo a náš standard kvality jako výhradní dodavatel v nadcházejících letech. Hankook má prostě vše, co je zapotřebí".

Dr. Wolfgang Ullrich, šéf Audi Motorsport: “Těšíme se na dobrou spolupráci s novým dodavatelem pneumatik pro DTM. Při testování jsme zjistili, že jde o velice kompetentního partnera a doufáme, že zkušenosti, které takto získáme, budou základem pro dlouhodobou a úspěšnou spolupráci se společností Hankook.”

Norbert Haug, vice prezident Mercedes-Benz Motorsport: "Hankook je ideálním partnerem pro týmy a výrobce na okruhu DTM. Obrovské nadšení z našeho nového partnera v oblasti pneumatik a jejich zástupců je zřejmé. Náročná technická způsobilost pneumatik Hankook byla dokázána všem závodníkům DTM se standardizovanými pneumatikami již při prvních testech. Toto nové partnerství je velice zajímavé pro ITR a z obchodního hlediska je taktéž zajímavé pro všechny týmy DTM a můžeme to vcelku zhodnotit jako ideální spolupráci.“

Mattias Ekström, DTM závodník stáje Audi: “Opravdu se těším na nadcházející sezónu s novými pneumatikami značky Hankook. Při jejich testování jsme měli z výsledků velice dobrý pocit a jsme schopni na těchto pneu získat mnoho nových zkušeností. Jsem zvědavý, jak se budou pneu chovat na různém povrchu, protože toto jsou závody, kde se každou chybu platí.“

Sezóna 2011 pro DTM

V roce 2011 začíná pro DTM dvanáctá sezóna od doby jejich návratu v roce 2000. Fanoušci DTM se mohou těšit na vzrušující podívanou. V příštím roce, stejně jako v minulých letech, výrobci prémiových automobilů Audi a Mercedes-Benz budou i nadále sdílet odpovědnost za kvalitu nabízených vozů do závodů DTM tím, že pro závody poskytnout závodní verze ze svých sériově vyráběných vozů: společnost Audi s vozem A4 verze DTM a Mercedes-Benz s jejich závodní verzí AMG Mercedes C-Class. Vysoce moderní cestovní vozy DTM jsou nejvíce fascinující vozidla na mezinárodní scéně automobilového sportu. Zadní pohon 480 koňských sil, čtyřlitrový motor V8 burácející z plných plic a svalnatý vzhled automobilu mluví sám za sebe. Počínaje rokem 2011 budou závodní pneumatiky Hankook typu Ventus Racing, které byly úspěšné po celém světě, poskytovat takovou přilnavost, která bude vozům maximálně vyhovovat.

DTM kalendář pro rok 2011:

 • 1 Květen Kolo 1 Hockenheimring Německo
 • 15 Květen Kolo 2 Zandvoort Nizozemí
 • 5 Červen Kolo 3 Spielberg Rakousko
 • 19 Červen Kolo 4 Lausitzring Německo
 • 3 Červenec Kolo 5 Norisring Německo
 • 17 Červenec Předváděcí show Munich Německo
 • 7 Srpen Kolo 6 Nürburgring Německo
 • 4 Září Kolo 7 Brands Hatch Anglie
 • 18 Září Kolo 8 Oschersleben Německo
 • 2 Říjen Kolo 9 Valencia Španělsko
 • 23 Říjen Kolo 10 Hockenheim Německo
 • 6 Listopad Kolo 11 Shanghai Čína

Pár informací ohledně ITR e.V./DTM

Závody DTM jsou organizovány a obchodovány firmou ITR e.V., která sídlí v německém Wiesbadenu. ITR je zkratka “Internationale Tourenwagen-Rennen,” tzn. Mezinárodní motoristický závod. ITR zastupuje zájmy výrobců automobilů zapojených do DTM, koordinuje plánování, organizaci a realizaci akcí DTM a nese zodpovědnost za marketing a prezentaci veřejnosti. ITR spolupracuje v tandemu s německým úřadem pro Motosport (DMSB) a nabízí výrobcům základnu, která získá pozornost a ohlas u široké veřejnosti. Ve stejné době je DTM spolehlivým zprostředkovatelem s jasně definovanými a stabilními soubory technických pravidel/předpisů a s příznivým cenovým poměrem. ITR věří v transformaci klasických závodů do závodů s velkými zkušenostmi s přidanou hodnotou.

Hankook - driving emotions