Hankook dodává pneumatiky pro dalšího prémiového výrobce automobilů

Hankook dodává pneumatiky pro dalšího prémiového výrobce automobilů
21.12.2011 10:06
  • Pneumatiky Hankook s ultra-vysokým-výkonem jako originální výbava na nových modelech BMW řady 1
  • Úspěch "Ventus Prime²" na MINI Cooper S
  • Důležitý milník v globální expanzi společnosti


Neu-Isenburg, Německo, 2. prosinec 2011 – Hankook dodává pneumatiky v originální výbavě nových vozů BMW řady 1. Pneumatiky Hankook s ultra-vysokým-výkonem budou montovány na všech dostupných modelech vyráběných v Mnichově. Ventus Prime², který je již úspěšně dodáván pro sesterskou značku BMW, bude montován na modely 116i, 118i, 116d a 118d v rozměru 195/55 R 16 V. Aktuální nejvyšší modelová řada 120d bude také vybavena Ventus Prime² i v rozměru 205/55 R 16 W.

Dodávání pneumatik pro BMW představuje další milník v úspěšné globální expanzi společnosti. "BMW je jedna z mála automobilek, které se podařilo spojit aktuální ochranu životního prostředí a požadavky na bezpečnost s tradičními hodnotami značky, jako jsou sportovní a dynamická účinnost." řekl Jin-Wook Choi, výkonný viceprezident a COO společnosti Hankook pro Evropu. "Skutečnost, že jsme začali dodávat naše výrobky jako součást originální výbavy pro nejvýznamější modely výrobce je důkazem, že produkty společnosti Hankook se dostaly mezi prémiové výrobce v automobilovém průmyslu. Všichni zaměstnanci Hankook jsou velmi hrdí na toto globální partnerství s BMW. "

 Speciální pneumatika společnosti Hankook pro originální výbavu Ventus Prime² byla poprvé představena na jaře roku 2011. Během rozsáhlé testovací fáze byla zdokonalena dynamická ovladatelnost. Společnost Hankook splňuje mimořádně vysoké požadavky na komfort požadované v této třídě vozidel. Pneumatiky Ventus Prime² mají vysokou přilnavost i velmi nízký valivý odpor. Klíčovým faktorem pro úspěšný vývoj pneumatik je nová generace silikové směsi a speciálně vyvinutý design pneumatiky na základě požadavků BMW. Technologie "Grip-Tech" a "Quiet Ride", které se používají na pneumatikách Ventus Prime² zaručují komfortní a tichou jízdu.

"Nově vyvinutý podvozek pro vozy BMW řady 1 klade na pneumatiky vysoké nároky. Musí být schopny dynamicky přenášet výkon motoru vozu přímo na silnici při zaručení vysoké míry pohodlí na dlouhé vzdálenosti, které zatím není obvyklé v této kategorii vozidel. Náš nový Ventus Prime² poskytuje pro nové BMW řady 1 vysoký komfort a výbornou dynamiku při zachování důležitých ekologických parametrů, jako je přilnavost na mokru a valivý odpor." vysvětluje Stefan Fischer, vedoucí evropského Technologického centra Hankook Tire (ETC), který odpovídá za vývoj pneumatik pro BMW Group. Přibližně 45 inženýrů a techniků v areálu společnosti v Langenhagen v Německu vyvíjí pneumatiky pro evropský automobilový průmysl.

Pneumatiky pro BMW se v současné době vyrábí v hlavní firemní továrně v jihokorejském městě Geumsan. Tato high-tech továrna, která se specializuje na výrobu ultra vysoce výkonných pneumatik byla nedávno rozšířena o novou výrobní oblast high-end pneumatik a v současné době disponuje nejmodernějším vybavením v této oblasti na světě. Mimo nové pneumatiky pro BMW, továrna vyrábí i pneumatiky v originální výbavě pro Mini Cooper S.

 

Vlastnosti & konstrukce pneumatiky Ventus Prime²:

Dezén pneumatiky Ventus Prime2 zajišťuje maximální přilnavost jak v ostrých zatáčkách, tak i na mokrém povrchu při vysoké rychlosti.

Technologie silikové směsi nové generace zajišťuje úsporu pohonných hmot a zvýšení výkonnosti na mokrém povrchu.

Při akceleraci a v zatáčkách je optimální přilnavost ramene zajištěna pomocí navrženého bionického tvarování dezénu – ve tvaru zubu Jaguára. Tato funkce umožňuje lepší ovladatelnost za všech jízdních podmínek.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O pneumatikách Hankook

Hankook je jeden z největších světových a nejrychleji se rozvíjejících výrobců pneumatik pro inovativní, vysoce kvalitní a vysoce výkonné radiální pneumatiky na osobní automobily, lehké nákladní vozy, SUV, RVs, nákladní automobily a autobusy, stejně jako pro motorsport (okruhové závody /rallye). Společnost investuje každoročně zhruba pět procent ze svých příjmů do oblasti výzkumu a vývoje. Jejich pět laboratoří pro výzkum a vývoj v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku se rozvíjí na nejmodernějších specifických trzích, přizpůsobených jejich inovativním technologiím. Velmi tak přispívají v oblasti poskytování optimálních řešení pneumatik, které jsou navrženy tak, aby splňovaly regionální požadavky a nároky svých zákazníků. Hankook zaměstnává více než 14.000 zaměstnanců po celém světě a své produkty prodává ve více než 180 zemích. Přední mezinárodní výrobci automobilů spoléhají na pneumatiky Hankook vyrobené na jejich originální vybavení (prvovýbavu). Asi 70 procent příjmů Hankook je tvořeno z prodeje mimo Koreu. 

Evropská centrála společnosti Hankook Tire se nachází v Neu-Isenburgu poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Společnost má pobočky v Německu, Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Nizozemsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty společnosti Hankook jsou prodávány přímo prostřednictvím regionálních distributorů i v jiných evropských zemích. Hankook Tire přikládá veliký význam evropskému trhu a to se také odráží v jeho rozhodnutích o investicích - např. Hankook Tire investoval více než 500 milionů eur do výstavby výrobního závodu v Maďarsku, který přišel do provozu v červnu 2007. Více než 1.300 zaměstnanců zde vyrábí více než 15.000 pneumatik za den (to představuje více než pět milionů pneumatik ročně) pro osobní automobily, SUV a lehké nákladní automobily ve více než 300 různých velikostech. Nejmodernější zařízení vyrábí vlastní výrobky a originální vybavení pneumatik pro evropský trh v souladu s požadavky předních evropských výrobců automobilů.

Hankook - driving emotions