Hankook Ventus S1 evo² SUV: Pneumatiky do městského provozu pro luxusní segment vozidel

Hankook Ventus S1 evo² SUV:  Pneumatiky do městského provozu pro luxusní segment vozidel
04.10.2013 08:59

Výrobce pneumatik Hankook rozšiřuje svoji produktovou paletu v segmentu UHP pro luxusní vozidla kategorie SUV. Vlajková loď výrobce, pneumatika Ventus S1 evo2, se bude dodávat od jara 2014 v nové SUV verzi ve 30 velikostech od 17 do 22 palců pro tato stále více populárnější vozidla.

Neu-Isenburg, Německo, 30. září 2013 - Koncepce vlakové lodi výrobce Hankook, pneumatiky Ventus S1 evo2, cílí také na řidiče luxusních dynamických nových SUV vozidel. Cílovou skupinou jsou řidiči, požadující po pneumatikách nekompromisní sportovní výkon, a to při zachování všech vlastností, jako jsou, vysoký jízdní komfort,  minimální hlučnost a nízký valivý odpor. Úspěšná kombinace všech funkcí dynamické jízdy pneumatiky Ventus S1 evo² je mimo jiné výsledkem úspěšného působení výrobce Hankook jako exkluzivní dodavatel pneumatik na proslulé mezinárodní závody cestovních automobilů DTM. 

Zejména sofistikované technologie, aplikované při výrobě pneumatiky Ventus S1 evo2 SUV jako jsou schodovitými bloky a dvouvrstvá rayonová kostra umožňují maximální kontaktní plochu pneumatiky s vozovkou za všech podmínek. Vynikající dojem z pneumatiky nesouvisí pouze s mimořádnými vlastnostmi z hlediska odolnosti vůči akvaplaningu, ale také s optimální kontaktní plochou s vozovkou za účelem docílení vyváženého výkonu jak na mokré, tak i na suché vozovce. Došlo k znatelnému zdokonalení ovládání pneumatik za jízdy a bezpečnosti jízdy při vysoké rychlosti  Inovativní provedení 3vrstvého bloku, nacházející svoji inspiraci v pneumatikách pro DTM, včetně speciálního stupňovitého uspořádání bloků vnějšího žebra, umožňuje dokonalejší kontaktní plochu s vozovkou, jakož i sledování postupného opotřebování, přičemž se zaručuje účinná trakce po celou dobu životnosti pneumatiky.

„Naše vlajková loď v podobě vysoce výkonného SUV modelu ztělesňuje aplikaci inovativních technologií a designových funkcí, které jsou výsledkem vývoje spočívajícího na odborné kvalifikaci našich spolupracovníků. Výsledkem jejich práce jsou exkluzivní produkty pro DTM tým, Audi, BMW a Mercedes Benz“, prohlásil Jin-Wook Choi, president společnosti Hankook a výkonný ředitel společnosti Hankook Europe „Naše prémiové pneumatiky umožňují sportovní avšak bezpečný styl komfortní jízdy, jejich výroba je současně šetrná k životnímu prostředí.  Tím je Ventus S1 evo2 SUV dalším mimořádným příkladem aplikace technologie Kontrol Technology. Jedná se o naše pojetí aplikace jak moderní výrobní technologie, tak i top výkonnosti a bezpečnosti všech našich produktů.“

Pneumatiku Ventus S1 evo2 SUV využívá nejmodernějšíí generace silikové směsi soptimalizovaným systémem příčných molekulárních vazeb. Výsledkem je zdokonalení trakce na mokré vozovce, charakteristiky opotřebení a odolnosti proti vlivu zahřívání.  Aplikovaná sloučenina styrénových polymerů umožňuje dokonalejší trakci na mokré vozovce při současném snížení valivého odporu. Výsledkem je perfektní maximalizace šetrnosti k životnímu prostředí. Důmyslně zdokonalený systém chlazení, integrující zvětšující lamely, zapuštění do dna drážek běhounu společně s výčnělky vytvářející mikro-turbulence, nacházející se na vnějších hranách bloků ramena umožňují rychlejší odvod vysokých teplot. Výsledkem je stabilnější ovladatelnost během jízdy a prodloužení životnosti pneumatiky.  Za účelem docílení ještě vyššího stupně komfortu jízdy je vlajková UHP loď výrobce Hankook vybavena aerodynamickými lamelami, které se podílejí na dalším snížení emisí hluku a zvýrazňuje sportovní vzhled pneumatiky. Pneumatika Ventus S1 evo2 SUV se vyrábí především v moderním výrobním závodu v Maďarsku.

 ###

*Technologie Kontrol Technology

Kontrol Technology

Pojem je odvozen z anglických výrazů Kinetic (pro pohyb) a Control (pro ovládání). Technologie Hankook Tire Kontrol Technology ztělesňuje nejlepší možnou míru ovladatelnosti interakce mezi řidičem, vozidlem a vozovkou všemi pneumatikami během jízdy. Kontrol Technology byla zavedena za účelem umožnit řidičům vozidel všechny poskytované výhody nejnovějších technologií pneumatik výrobce Hankook z hlediska bezpečnosti, jízdních vlastností, komfortu a ohleduplnosti životním prostředím.

 

 

###

 

Technické vlastnosti pneumatiky Ventus S1 evo² SUV výrobce Hankook: 

 1. Běhoun s vícenásobnými nárazníky, vypracován pro DTM, za účelem rovnoměrného rozložení tlaku na vozovku pro ideální otisk stopy: 

- Vynikající výkon jízdy při vysoké rychlosti a směrová stabilita

- Perfektní ovladatelnost jak na mokré tak i suché vozovce.

- Zvýšený výkon, především při laterálním akvaplaningu. 

 

 

2. Pro vynikající trakci provedení třívrstvého bloku dle produktů pro DTM:

- Stupňovité uspořádání bloků vnějšího žebra je vypracováno za účelem zvýšení kontaktní plochy vzorku pneumatiky s vozovkou během průběžného opotřebování pneumatiky, což zajišťuje konzistentně vysoký výkon trakce během celé životnosti pneumatiky.

 

3. Dokonalejší aplikovaná technologie složení pneumatiky pro dokonalejší výkon brzdění a snížení valivého odporu:

- Nový polymer s vysokým podílem styrénů zdokonaluje také brzdný výkon pneumatiky na mokré vozovce.

- Optimalizovaný systém příčných vazeb umožňuje zdokonalení vlastností opotřebování pneumatiky

 

4. Moderní systém chlazení s integrovanými chladicími prvky pro dokonalejší regulaci vznikajících vysokých teplot: 

- Zvětšením chladicích lamel na dně dezénových drážek pneumatiky dochází k neustálému snižování vznikajících vysokých teplot, což se projevuje lepší jízdní stabilitou a ovladatelností.

- Dvoustupňové výstupky vytváří chladící mikro-turbulence, což se projevuje ve snižování vytvářených vysokých teplot v ramenní oblasti pneumatiky.

 

5. VAI systém (indikátor seřízení geometrie náprav) 

- Umožňuje řidiči snadný a pohodlný způsob pro kontrolu rovnoměrného opotřebení pneumatiky a stav seřízení geometrie náprav porovnáním opotřebení indikátorů  v ramenních blocích pneumatiky

  

 

6. Produktová paleta: 

- Produktová paleta se začne dodávat v rozměrech od 17 do 22 palců, a to v profilech od 30 do 60 a šířkou běhounu od 225 do 315.

 

###

 

O společnosti Hankook Tire

 Společnost Hankook Tire patří k celosvětově největším výrobcům pneumatik, zaznamenávající nejrychlejší růst ve svém odvětví. Mezi své produkty řadí inovativní, vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, lehké nákladní automobily, automobily typu SUV a 4x4, nákladní automobily a autobusy, jakož i pro závodní automobily v oblasti motosportu (okruhové závody /závody rallye).

Výrobce Hankook Tire vynakládá  veškeré své úsilí aby poskytoval spotřebitelům nejlepší možnou kvalitu  a jízdní vlastnosti pneumatik a neustále masivně investuje do výzkumu a vývoje, probíhajícího ve vlastních centrech pro výzkum a vývoj, která se nachází v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku. Vývoj pneumatik přizpůsobených pro potřeby Evropského trhu, jakož i produktů určených jako originální vybavení nových automobilů a splňující náročné požadavky vedoucích evropských automobilek, probíhá v regionálním Technickém centru, v Hannoveru, v Německu. Výroba probíhá v nejmodernějším výrobním závodu ve městě Rácalmás, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v červnu 2008. Současně více než 2 000 zaměstnanců produkuje přibližně dvanácti miliónům pneumatik ročně, určených pro osobní automobily, automobily typu SUV a nízko-tonážní nákladní automobily.

Hlavní sídlo společnosti Hankook Tire v Evropě se nachází ve městě Neu-Isenburg, poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce provozuje své pobočky v dalších evropských zemích, např. v Německu, ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty Hankook se prodávají přes regionální distributory na dalších lokálních trzích. Výrobce Hankook Tire zaměstnává více než 20 000 zaměstnanců po celém světě, ve více než 180 zemích. Mezinárodní vedoucí výrobci automobilů se spoléhají na pneumatiky značky Hankook, které využívají jako originální obutí nových automobilů. Více než 30 procent globálního prodeje společnosti se vytváří v Evropě a státech SNS.

Více informací je uvedeno na internetových stránkáchwww.hankooktire-press.com nebo www.hankooktire-eu.com

 

Kontakty:

Hankook Tire Europe GmbH | Siemensstr. 5a, 63263 Neu-Isenburg | Germany

 

Felix Kinzer 

Direktor Public Relations

Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 170

f.kinzer@hankookreifen.de

Susanne Baun 

Public Relations Europe

Fon: +49 (0) 6102 8149 – 172

s.baun@hankookreifen.de

Susanne Baun 

Public Relations Europe

Fon: +49 (0) 6102 8149 – 172

s.baun@hankookreifen.de
Hankook - driving emotions